Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Begäran om marknadsinformation (RFI) avseende upphandling av banktjänster
Referensnummer: KS 2023/0232
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66110000 Banktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Genom denna RFI vill Kommun få ökad kunskap om marknaden avseende banktjänster. Målet är att Kommun ska få information från olika leverantörer om framtida förändringar och förslag på kravnivåer av banktjänster för att därefter kunna ta fram ett väl underbyggt förfrågningsunderlag inför kommande upphandling
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66100000 Bank- och investeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Genom denna RFI vill Kommun få ökad kunskap om marknaden avseende banktjänster. Målet är att Kommun ska få information från olika leverantörer om framtida förändringar och förslag på kravnivåer av banktjänster för att därefter kunna ta fram ett väl underbyggt förfrågningsunderlag inför kommande upphandling.