133750-2019 - ResultatSverige-Örebro: Bokbussar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bokbil-barn, max 3,5 ton
Referensnummer: Tn 4801/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144760 Bokbussar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser 1st fabriksny bokbil-barn med totalvikt max 3,5 ton.
Inbjudan till anbudsgivning på 1st fabriksny bokbil-barn med totalvikt max 3,5 ton
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande 1st fabriksny bokbil-barn med totalvikt max 3,5 ton för leverans till Örebro kommun.
Förfrågningsunderlaget innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Vi emotser ert anbud med intresse.
Upphandlande myndighet
Upphandlande myndigheter för denna upphandling är (nedan kallade Kommunen)
Orgnr Upphandlande myndighet21 20 00 - 1967 Örebro kommun
Beställare är Tekniska Förvaltningen, Fordon.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144700 Nyttofordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen