13380-2018 - ResultatSverige-Johanneshov: Mätinstrument
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IMD-produkter
Referensnummer: 17-145
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38410000 Mätinstrument
II.1.4.
Kort beskrivning
IMD-produkter samt tillhörande tjänster för användning till mätning och debitering av varmvatten och mätning av rumstemperatur samt därtill hörande kringprodukter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38296000 Mätdon, 38410000 Mätinstrument, 38421100 Vattenmätare, 38900000 Diverse mät- och provinstrument, 38930000 Fuktmätare, 38931000 Temperatur- och luftfuktighetsmätare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen