133805-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fullstack systemutvecklare
Referensnummer: 2021/436/2.3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
SMHI efterfrågar en (1) fullstack systemutvecklare med inriktning mot web som förstärker SMHI i vårt uppdrag. Konsulten kommer i första hand att vara en del i SMHIs team som utvecklar tjänster för publikation av hydrologiska data. Kortfattad beskrivning av efterfrågad tjänst SMHI efterfrågar en (1) fullstack systemutvecklare med inriktning mot web som förstärker SMHI i vårt uppdrag. Konsulten kommer i första hand att vara en del i SMHIs team som utvecklar tjänster för publikation av hydrologiska data.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72250000 System- och stödtjänster, 72262000 Utveckling av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen