133818-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Servering av skolmåltider
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av måltider till kommunala förskolor och skolor
Referensnummer: UBN/2020:76
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55523100 Servering av skolmåltider
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av måltider till kommunala förskolor och skolor för Upplands Väsby kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15894210 Skolmåltider, 55523100 Servering av skolmåltider
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen