13392-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Gustavsberg: Städning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städning förskolor, Värmdö, Blomkulan, Åkerlyckan, Munkmora.
Referensnummer: UH-2016-148
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Städning av förskolorna Blomkulan, Åkerlyckan och Munkmora, Värmdö kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning, 90919300 Städning av skolor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen