2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tjänsteentreprenader yttre skötsel Östersund Söder respektive Norr, 2025
Beskrivning: Denna upphandling omfattar fastighetsskötsel och service inom områdena Östersund Söder respektive Norr. Entreprenaden omfattar tekniskt förvaltning, tillsyn och skötsel av mark och byggnad, del av det felavhjälpande underhållet av mark samt vissa verksamhetsknutna tjänster. Jour och jourberedskap ska ingå i entreprenaden för respektive bostadsområde
Intern identifierare: 25/1
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster, 90900000 Städning och renhållning, 98341130 Fastighetsskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandlingen avser yttre skötsel-uppdrag tex snöröjning och sopning.
Intern identifierare: 1632115
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde - Norr
Beskrivning: Upphandling avser yttre skötsel tex snöröjning och sopning.
Intern identifierare: 1632116
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde - Söder
Beskrivning: Upphandling avser yttre skötsel, tex snöröjning och sopning.
Intern identifierare: 1632117