II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Område 1 - Sjödalen, Fullersta, Stuvsta, Snättringe, Flemingsberg, Visättra
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtalet kommer att användas både i små och stora byggprojekt, i den löpande förvaltningen samt på övergripande verksamhetsnivå. Uppdrag kan avse ett eller flera skeden såsom förstudie, programhandling, systemhandling, bygghandling och produktion. Detta område omfattar ramavtal för följande konsulttjänster: Miljöbyggnadssamordnare Miljöutredare
Område 2 - Skogås, Trångsund
Del nr: 2
Ramavtalet kommer att användas både i små och stora byggprojekt, i den löpande förvaltningen samt på övergripande verksamhetsnivå. Uppdrag kan avse ett eller flera skeden såsom förstudie, programhandling, systemhandling, bygghandling och produktion. Detta område omfattar ramavtal för följande konsulttjänster: Miljöbyggnadssamordnare Miljöutredare Konsult för förvaltning av miljöledningssystem och ständiga förbättringar
Område 3 - Vårby, Segeltorp
Del nr: 3