Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VF- Ramavtal för drift och underhåll av dörrautomatik, område Skaraborg
Referensnummer: SFSS 2023-02942
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Västfastigheter avser upphandla drift, underhåll och reservdelar av slagdörrautomatik, hermetiska dörrar, karuseller och skjutdörrarsautomatik. Samt utbyte, efter konkurrensutsättning, av befintlig utrustning som blivit för dyr att reparera.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44521110 Dörrlås, 45421131 Montering av dörrar, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen