134052-2022 - ÄndringSverige-Eskilstuna: Avfallstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grovkrossningstjänst
Referensnummer: UH 22-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar utförande av grovkrossning med hjälp av grovkrossningsmaskin, materialhanterare samt tillhörande operatör till Beställarens återvinningsanläggningar Lilla Nyby - Eskilstuna, Kvitten - Strängnäs och Kjula SBM. Uppdraget är ett helhetsutförande och består av att krossa material som lagras på upplag och lägga på nytt upplag.