Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvårdsprodukter och rengöringsmaterial
Referensnummer: UH-2021-39
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33700000 Hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Lokalvårdsprodukter och rengöringsmaterial till Boxholm, Mjölby, Motala, Vadstena, Ydre och Ödeshög kommun. Upphandlingen omfattar successiva leveranser till kommunernas verksamheter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33700000 Hygienartiklar, 39830000 Rengöringsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen