Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Område Halmstad Ledning och besiktning
Referensnummer: 3902/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Fortifikationsverket inbjuder er att lämna ansökan för att få avge anbud i Fortifikationsverkets upphandling avseende ramavtal Område Halmstad Ledning och besiktning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71314100 Tjänster på elområdet, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning, 76600000 Besiktning av rörledningar, 90491000 Besiktning av avlopp
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen