Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
0000 Mindre Ombyggnader
Referensnummer: 17/63
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal Trafikåtgärder.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete, 45111100 Rivning, 45112000 Grävning och schaktning, 45213315 Byggnation av busskur, 45233161 Anläggningsarbeten för gångbanor, 45233162 Anläggningsarbeten för cykelvägar, 45233280 Uppförande av vägräcken, 45236000 Markanläggning, 45262300 Betongarbeten, 45316100 Installation av utomhusbelysning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen