134166-2023 - ResultatSverige-Lund: Drift av flygplan
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Procurement of an aircraft broker and a Turboprop aircraft
Referensnummer: V 2021/3194
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60444000 Drift av flygplan
II.1.4.
Kort beskrivning
Lund University, School of Aviation, in Sweden procures for a contract with an aicraft broker including the purchase of an aircraft.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34711100 Flygplan
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen