134233-2018 - ÄndringSverige-Varberg: Anläggningsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markentreprenader, Entreprenadmaskiner, Lastbilstransporter, Grus och Sand
Referensnummer: KS 2017/0494
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser de upphandlande myndigheternas behov av markentreprenader, inhyrning av entreprenadmaskiner, lastbilstransporter inkl förare samt köp och leverans av grus och sand enligt upphandlingsdokumenten.
Administrativa Föreskrifter
Dessa administrativa föreskrifter ansluter till AMA AF 12.
Anbud ska lämnas på det svenska språket.
All kommunikation i detta och kommande projekt ska ske på det svenska språket.