134274-2026 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Ramavtal Sittdynor för rullstolar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Sittdynor för rullstolar
Beskrivning: Sittdynor och underlägg avsedda för trycksårsprevention.
Intern identifierare: KSN-2025-02094
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Sittdynor och underlägg avsedda för trycksårsprevention.
Intern identifierare: 1660670-0
Huvudklassificering (cpv): 33196000 Medicinska hjälpmedel
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Miljö och Hållbarhet
Beskrivning: Enligt LOU
Intern identifierare: 1768865-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: A Tryckfördelande
Intern identifierare: 1736648-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: B1 Tryckavlastande, luft utan pump
Intern identifierare: 1736649-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: B2 Tryckavlastande, skum
Intern identifierare: 1737499-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: B3 Tryckavlastande, gelé
Intern identifierare: 1737500-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: B4 Tryckavlastande, ej i material av gelé, skum eller luft
Intern identifierare: 1737501-6
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: B5 Tryckavlastande, hög grad av luftventilation
Intern identifierare: 1737502-7
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: B6 Tryckavlastande, tunga brukare
Intern identifierare: 1737503-8
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: C1 Tryckavlastande positionerande, gelé eller liknande
Intern identifierare: 1736647-9
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: C2 Tryckavlastande positionerande, luft utan pump
Intern identifierare: 1737517-10
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: C3 Tryckavlastande positionerande, luft med pump
Intern identifierare: 1737518-11