2. Förfarande
Förfarande
Titel: Verksamhetssystem
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett övergripande verksamhetssystem för Sektor Stöd och omsorg som hanterar processer inom kommunal hälso- och sjukvård, hälsofrämjande arbete, myndighetsutövning, äldreomsorg, funktionsstöd samt arbetsmarknad och stöd. Den omfattar även ett planeringsverktyg för hemtjänsten som stödjer insatsplanering och schemaläggning.
Intern identifierare: SON25.71
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48219300 Programvara för administration, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48510000 Programvara för kommunikation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000