Tilläggsupphandlingen omfattar det som SLL inte fått godkända anbud på sedan tidigare på ordinarie upphandlingar för laboratorieartiklar, SLL410 samt blodprovtagningsartiklar, SLL412.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar, 33141300 Utrustning för venpunktering och blodprovstagning, 33192500 Provrör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Varuupphandling.