Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att teckna ett (1) rangordnat ramavtal med två (2) leverantörer för skapande av digitala utbildningar. Tjänsten omfattar att skapa
kvalitativa, snyggt paketerade och pedagogiskt utformade digitala utbildningar.