134408-2019 - ResultatSverige-Bromma: Reklamrådgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategisk kompetensförsörjning med inriktning på Employer Branding-tjänster
Referensnummer: UH-2018-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79341100 Reklamrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
För att attrahera, rekrytera, motivera och behålla kompetent personal behöver myndigheten utveckla ett arbetsgivarerbjudande som kommer ligga som grund för vår employer branding. Kommunikation ska vara en röd tråd genom hela kompetensförsörjningsprocessen, både mot potentiella, nuvarande och tidigare medarbetare. Syftet med upphandlingen ar att teckna ett avtal med en leverantör som hjälper FRA att bygga ett starkt och tydligt employer brandingkoncept.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79341100 Reklamrådgivning, 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen