Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färg och tapeter
Referensnummer: A 20-081 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44111400 Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för köp av färg och tapeter samt närliggande material enligt förfrågan och svarsbilaga pris för succesiva uttag/leverans under avtalstiden till beställarens olika verksamheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44111400 Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen