Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grundläggande och gymnasiekurser inom vuxenutbildning – närundervisning/distans
Referensnummer: KS 2021/114
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser grundläggande och gymnasiekurser inom vuxenutbildning både som närundervisning och på distans, samt inklusive yrkesintroduktion- orienteringskurser i närundervisning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80100000 Grundskoleundervisning, 80200000 Högstadie- och gymnasieundervisning, 80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen