Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnation av vattenproduktionsanläggning SDF, E 7 isolering
Referensnummer: 21-015
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Miljö och Vatten i Örnsköldsvik AB upphandlar en delad entreprenad avseende nybyggnation av en vattenproduktionsanläggning. Upphandlingen omfattas av delentreprenaden Isolering
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete, 45320000 Isoleringsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen