See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift Sörmjöle omsorgsboende
Beskrivning: Umeå kommun upphandlar drift av omsorgsboende för personer med missbruk. Boendet Sörgården omfattar 8 enkelrum samt 1 dubbelrum. Totalt finns det 10 platser och Sörgården är beläget i byn Sörmjöle. Verksamheten ska bedrivas dygnet runt samtliga dagar under året.
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: -
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96705:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster