134603-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Flödesmätare
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flödesmätare med tillhörande produkter och tjänster
Referensnummer: 21/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38427000 Flödesmätare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leveranser av flödesmätare med tillhörande produkter, system och tjänster
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38410000 Mätinstrument, 38420000 Instrument för mätning av flöde, nivå och tryck av vätskor eller gaser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen