134624-2023 - ÄndringSverige-Visby: Diverse livsmedel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel Dryck, Glass, Kiosk och Café
Referensnummer: RS 2022/1398
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15800000 Diverse livsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gotland upphandlar sortiment för Kiosk och Café, främst till Avdelning Måltid, Äldreomsorgen, Förskola och Skola, Gymnasie- och vuxenutbildning, men även övriga verksamheter inom regionen kan komma att avropa från ramavtalet. Distribution av varor till beställarna ingår i uppdraget och ska vara inräknat i styckpriset.