Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Urologimottagning
Referensnummer: HSN 2023/860
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85112200 Öppenvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser vårdgivare som för Region Dalarnas räkning ska bedriva urologisk poliklinisk sjukvård för urologpatienter, bedömningsbesök av patienter med urologiska problem samt polikliniska urologiska operationer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 90 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85112200 Öppenvård, 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster, 85121292 Urologisk vård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen