134655-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning – Lokalvård övriga Riksbankskontor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLokalvård övriga Riksbankskontor
BeskrivningMålet med denna upphandling är att Riksbanken ska få tillgång till en pålitlig leverantör som med god erfarenhet, stort engagemang och hög kvalitets- och miljömedvetenhet kan åta sig ett helhetsansvar för lokalvård för övriga Riksbankskontor.
Intern identifierare2024-00903
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
Ytterligare klassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning, 90910000 Städning, 90911300 Fönsterputsning, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000