See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dental förbrukning del 1; klinikframställda pelare, komposit, putspasta, cement, rengörings och desinfektion, sprutor och operation
Beskrivning: Upphandlingen avser dentalt förbrukningsmaterial inom områdena: klinikframställda pelare, komposit, putspasta, cement, rengörings och desinfektion, sprutor och operation
Intern identifierare: 23RGK2186
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33141800 Förbrukningsartiklar för tandvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsinbjudan
Beskrivning: Upphandlingen avser dentala förbrukningsartiklar till Region Kronoberg. Uppdraget ska genomföras i den omfattning och i enlighet med de krav och villkor som anges i upphandlingsdokumenten. Upphandlingen syftar till ett ramavtal med flera leverantörer. Upphandlingssortimentet är uppdelat i sju (7) produktgrupper: Klinikframställda pelare Komposit 1 Putspasta Cement Rengöring och desinfektion Sprutor Operation
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kvalificeringskrav
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Avtalsmall