134764-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Medicinsk utrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kuvöser och Akutbord
Referensnummer: HSN 253-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser kuvöser och akutbord till Region Västerbotten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
KUVÖS
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33152000 Kuvöser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Omfattning och mängd återfinns i dokumentet Skakrav allmän information.
AKUTBORD
Del nr: 2