134792-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Bromma: Avfallscontainrar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Behållare och skyltning till Återvinningsstationer
Referensnummer: 23SVOA268
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44613800 Avfallscontainrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren efterfrågar behållare till samtliga återvinningsstationer i samma storlek som de behållare som finns på återvinningsstationerna idag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44613800 Avfallscontainrar, 44616200 Avfallstunnor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen