Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandsäkerhet – Släckutrustning, skumanläggning och skyltning för brand och säkerhet
Referensnummer: UPPH2017-0090
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser service, underhåll och omladdningsåtgärder av släckutrustning samt upprättande och montage av utrymningsplaner och skyltning för brand- och säkerhet till Region Uppsalas verksamhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35110000 Brandbekämpnings-, nöd- och säkerhetsutrustning, 35111000 Brandbekämpningsutrustning, 35111300 Brandsläckare, 51700000 Installation av brandskyddsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen