Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teckentolkar.
Referensnummer: Af-2016/0036 1976
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79540000 Tolktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten som efterfrågas är teckenspråkstolkning, skrivtolkning, dövblindtolkning och tecken som stödtolkning i kontakten med Arbetsförmedlingen, vid enskilda samtal och gruppinformationer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Den upphandlande myndigheten förbehåller sig rätten att tilldela kontrakt genom att kombinera följande delkontrakt eller grupper av delkontrakt:
Enligt förfrågningsunderlaget.
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Teckenspråkstolkning Af-2016_0036 1976
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79540000 Tolktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Arbetsförmedlingen inbjuder leverantörer att lämna anbud på upphandling av Teckentolkar med Dnr.Af-2016/0036 1976.