2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kontrakt avseende Projektering (Arkitekt) - Renovering av Marinmuseum i Karlskrona
Beskrivning: Uppdraget avser konsultuppdrag för genomförande av programhandling med option på resterande skeden. Syftet med ombyggnad och renovering av Marinmuseum är att genom åtgärdande av byggnadstekniska, funktionella och logistiska brister åstadkomma en väl fungerande byggnad som, med bevarande av byggnadens unika värden, möjliggör för hyresgästen och SFV:s förvaltning, att på ett miljövänligt och energieffektivt sätt bedriva verksamhet i byggnaden.
Intern identifierare: 0291/26
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster, 71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000