Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordonsleasing
Referensnummer: UH-2022-15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sorsele kommun ska upphandla operationell leasing av fordon till hemtjänstverksamheten. Detta avtal omfattar fordonstypen mellanklass personbil högbyggd, såsom typen Volkswagen T-ROC eller liknande.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66000000 Finans- och försäkringstjänster, 66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se upphandlingsdokumenten.