13510-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad – Konsulttjänster inom asfalts- och anläggningsentreprenader.
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsulttjänster inom asfalts- och anläggningsentreprenader.
BeskrivningDenna upphandling avser konsulttjänster avseende beställarstöd vid upphandling och förvaltning av ramavtal för asfaltsbeläggningar och anläggningsarbeten enligt upphandlingsdokument.
Intern identifierareU-111-2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
Ytterligare klassificering (cpv): 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 71311210 Konsulttjänster för vägar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000