135116-2022 - ResultatSverige-Göteborg: Bränslen
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leverans av biogas till anstalten Skogomes tvätteri
Referensnummer: 2021-19309
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09100000 Bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av biogas för drift av Kriminalvårdens tvätteri i anstalten Skogome.
Den sammanlagda årsvolymen är ca 2 000 MWh.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09123000 Naturgas
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen