See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Textilservice arbetskläder
Beskrivning: Upphandlingen avser arbetskläder inklusive cirkulationstvätt till kost-, vård- och omsorgspersonal i Ronneby kommun.
Intern identifierare: 25/12
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 98311100 Tvätthantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000