135251-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Webbyråtjänster 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelWebbyråtjänster 2025
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal för webbyråtjänster (konsulttjänster) inklusive drift, service och support av befintliga webblösningar. För mer information om upphandlingens omfattning, se upphandlingsdokumenten.
Intern identifierareFTV 2411-0468
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Förfarandets viktigaste känneteckenUpphandlingen genomförs i enlighet med lag (2016:1145) om offentlig upphandling som ett öppet förfarande.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72211000 Programmering av system- och användarprogram, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222300 IT-tjänster, 72400000 Internettjänster, 72413000 Webbsideutformningstjänster, 72420000 Internetutvecklingstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000