Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal kyla
Referensnummer: FB 2023/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45331230 Installation av kylutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för kylarbeten och omfattar avhjälpande och planerat
underhåll, akuta åtgärder, samt ombyggnad i såväl allmänna utrymmen som i lokaler och
lägenheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331230 Installation av kylutrustning, 45331231 Installation av kyl- och frysanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen