135325-2022 - ÄndringSverige-Vetlanda: Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggmaterial
Referensnummer: UH-2022-1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Vetlanda kommun och de kommunala bolagen Witalabostäder AB, Vetlanda industrilokaler AB samt Njudung Energi AB inbjuder att lämna anbud i upphandling av byggmaterial.