135357-2024 - Resultat
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Tekniska konsulter - Syneförrättning Vibrationsmätning Riskanalys
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter - Syneförrättning Vibrationsmätning Riskanalys
BeskrivningInom denna kategori ingår huvudsakligen syneförrättning, besiktningar, vibrationsmätningar och riskanalyser av byggnader och anläggningar före, under och efter vibrationsalstrande verksamheter, t. ex sprängning, pålning, spontning, schaktning, tjälbearbetning, vibrering, packning och trafik.
Intern identifierare802/23
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71313410 Riskbedömning för bygg- och anläggningsarbeten, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71620000 Analystjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelTekniska konsulter
Mängd13 000 arbetade timmar