135377-2023 - ResultatSverige-Vänersborg: Byggnadsekonomisk kalkylering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulttjänster Byggkalkylator
Referensnummer: FAST 2022-01212
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71324000 Byggnadsekonomisk kalkylering
II.1.4.
Kort beskrivning
Västfastigheter upphandlar ramavtal gällande tekniska konsulttjänster byggkalkylering enligt upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen