135402-2022 - PlaneringSverige-Kristianstad: Programvaruutvecklingstjänster för utbildning
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Utbildningsplattform
Referensnummer: 2022-O000620
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212931 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI- Marknadsundersökning med eventuell leverantörsträff/demovisning gällande utbildningsplattform för att kunna skapa och tillhandahålla utbildningar för invånarna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48100000 Programvara för särskild industri, 48190000 Programvara för undervisning, 48700000 Verktygsprogram, 48931000 Programvara för utbildning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen