135441-2018 - ResultatSverige-Sala: Glassättning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av glasarbeten
Referensnummer: 2017/76
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45441000 Glassättning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att generera ramavtal för glasarbeten för de beställare som anges i 1.4. För Sala kommun ingår även byte av bilglas. Ramavtal kommer att tecknas med en leverantör. Varje deltagande beställare kommer att teckna ett eget ramavtal med antagen leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45421132 Montering av fönster, 45440000 Målning och glassättning, 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen