2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av programvara för simulering av fordonutbildning
Beskrivning: Upphandlingen avser anskaffning av programvara för simulering av fordonsmiljö i utbildningssyfte i enlighet med krav och villkor i upphandlingsdokument Efterfrågat system ska vara ett färdigt system som används för simulering av fordonsmiljö. Samtliga förarutbildningar/övningar ska följa svensk lagstiftning och övriga relevanta regelverk. Under avtalstiden ska antalet användare kunna öka och minska utifrån behovet av utbildning av antalet elever och antalet lärare.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48190000 Programvara för undervisning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111525:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48930000 Programvara för utbildning och underhållning, 48900000 Diverse programvara och datorsystem