135515-2020 - ResultatSverige-Munkedal: Eldningsolja
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Eldningsprodukter norra Bohuslän
Referensnummer: SBN 2019-93
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09135100 Eldningsolja
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser eldningsprodukter i form av eldningsolja samt HVO.
Upphandlande myndigheter är Lysekils kommun, LysekilsBostäder AB, Munkedals kommun, Sotenäs kommun, Strömstads kommun, Tanums kommun, Tanums Bostäder AB och Tanums Hamnar AB.
Upphandlingsförfarande
Upphandling genomförs med Öppet förfarande enligt lagen (2016:1145) om offentlig upphandling med förändringar och tillägg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna del omfattar eldningsolja (sommarolja samt vinterolja).
Del nr: 2
Denna del omfattar eldningsolja (sommarolja samt vinterolja) samt HVO (HVO100 ofärgad).
Eldningsolja norra Bohuslän
Del nr: 3
Denna del omfattar eldningsolja (sommarolja).
Del nr: 4
Del nr: 5