135560-2018 - ÄndringSverige-Linköping: Energi och tillhörande tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Energideklarationer
Referensnummer: 17/14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71314000 Energi och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Lejonfastigheter avser att upphandla ramavtal gällande upprättande av energideklaration både avseende de byggnader som ska deklareras för andra gången samt nyproducerade byggnader där energideklaration ska upprättas senast två år från det att byggnaden togs i bruk.