135585-2020 - ResultatSverige-Växjö: Cateringutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brickdukningsvagnar
Referensnummer: 19RGK1077
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39310000 Cateringutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Kronoberg avser med denna upphandling teckna ett ramavtal gällande brickdukningsvagnar, dockningsstationer samt tillhörande brickor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39314000 Utrustning för industrikök, 39315000 Restaurangutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen