135586-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Arkitekttjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal projekterande konsulter fastighet - Arkitekter
Referensnummer: KSN-2022-00596
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för projekterande konsulter fastighet - Arkitekter. Ramavtalet omfattar följande kompetensområden (se de administrativa föreskrifterna för mer information): 1. Arkitekter husbyggnad. 2. Landskapsarkitekter tomtmark. 3. Storkök.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71210000 Arkitektoniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen